Δεύτερη με άλμα στα 4.52μ η Στεφανίδη στο Χένγκελο
Επόμενος αγώνας για τη “χρυσή” Ολυμπιονίκη του Ρίο είναι στο Diamond League του Μονακό στις 12 Ιουλίου
Επόμενος αγώνας για τη “χρυσή” Ολυμπιονίκη του Ρίο είναι στο Diamond League του Μονακό στις 12 Ιουλίου
07.07.2024, 21:25
Η “ασημένια” πρωταθλήτρια Ευρώπης ξεκίνησε τον αγώνα της από χαμηλά προκειμένου να κρατηθεί “ζεστή” σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έτσι το πρώτο της άλμα έγινε στα 4,17 μ. επίδοση που πέρασε με την πρώτη προσπάθεια. Στη συνέχεια ξεπέρασε με τη δεύτερη προσπάθεια τα 4,32 μ. και 4,42 μ. και με την πρώτη τα 4,52 μέτρα. Όταν ο πήχης ανέβηκε στα 4,62 μ. η Στεφανίδη είχε τρεις άκυρες προσπάθειες.
Επόμενος αγώνας για τη “χρυσή” Ολυμπιονίκη του Ρίο είναι στο Diamond League του Μονακό στις 12 Ιουλίου.
Η Ελένη Πόλακ στο Χένγκελο δεν σημείωσε την επίδοση που θα ήθελε αφού έμεινε στην έκτη θέση με 4,17 μ. και στη συνέχεια είχε τρεις άκυρες προσπάθειες στα 4,32 μέτρα.
Φρίκη στην Ιταλία: Δολοφόνησε τον αδελφό του, τον αποκεφάλισε και πέταξε το κεφάλι από το μπαλκόνι
07.07.2024, 21:25
Δείτε Επίσης