Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο Πετρούνιας επισκέφθηκε το ξενοδοχείο της Εθνικής και αποθεώθηκε – Δείτε βίντεο
Ο «άρχοντας των κρίκων» ευχθήθηκε καλή επιτυχία στους διεθνείς ενόψει του προημιτελικού με τη Γερμανία (6/8, 12:00)
πέτυχε ένα μοναδικό επίτευγμα καθώς έγινε ο πρώτος αθλητής των κρίκων που έφθασε τα τρία μετάλλια στην ιστορία του αγωνίσματος στους: Χρυσό στο Ρίο ντε Τζανέιρο, χάλκινο στο Τόκιο και τώρα στο Παρίσι.
Ο «άρχοντας των κρίκων» συνεχίζει να γράφει ιστορία και μετά τη σπουδαία επιτυχία του, επισκέφτηκε το ξενοδοχείο της Εθνικής Ελλάδας για να ευχηθεί καλή επιτυχία ενόψει του προημιτελικού με τη Γερμανία (6/8, 12:00) γνωρίζοντας την αποθέωση από τους διεθνείς!
Ο Πετρούνιας αγκαλιάστηκε με τον Βασίλη Σπανούλη και τους παίκτες του που επεξεργάζονταν το χάλκινο μετάλλιο που κατέκτησε ο Έλληνας πρωταθλητής.